02 Paź

Skuteczne techniki kopnięć kolanami – Sztuki Walki Wideo

Dzisiaj zajmiemy się pracą kolanami, pokażemy Ci jak można uderzać kolanami przeciwnika podczas Walki.

Kolejny odcinek instruktażowy z serii o MMA. Dzisiaj zajmiemy się pracą z kolanami, pokażemy Ci jak można uderzać kolanami przeciwnika podczas walki.

Zaczynamy podobnie jak przy kopnięciach w dystansie, trzymaj  gardę. Podobnie jak przy kopnięciu frontowym, pierwszy ruch odbywa się z biodra. Mocno wyciągnij  nogę do przed siebie, kierując nasze kolano prosto na tułów przeciwnika i uderz szczytem kolana. Pośladków nie pozostawiaj z tyłu.

Ręce trzymaj mocno i biodra mocno do przodu uderzając kolanem. Wróć do pozycji wyjściowej. Teraz Ci to zaprezentujemy…

Tak jak widać mocno uderzamy kolanem do przodu, tak samo lewa noga po przeskoku gdzie nadajemy większy rozpęd kolanie.

Tak samo prawa noga gdy chcesz zaatakować brodę, po prostu kieruj wyżej Swoje kolano. Tak jak widać ostatni ruch kolanem mocno akcentuje do przodu, gdzie pośladki pozostają z tyłu.

Teraz lewa noga po przeskoku  unieś wysoko kolano. Tak jak widać szczytem kolana mocno uderzamy, wypchnięciem biodra do przodu.  Zaprezentowaliśmy kopnięcia z dystansu możemy również wykonywać je w klinczu.

Prawy górny klincz polega na tym że kładziesz z tyłu głowy przeciwnika ręce na ręce. Dopychające łokcie do tułowia i ściągając głowę przeciwnika w dół. W tej chwili masz możliwość wykonania kopnięć które teraz zaprezentuje.

Pierwsza do klinczu trzymaj bardzo ciasno, aby przeciwnik nie mógł wyciągnąć głowy i uderzenia na korpus. Tak jak widać ściąga i uderza prosto lub po okręgu. Dociągając głowę przeciwnika i dodawaj większego rozpędu. Te same kopnięcia kolanami można wykonywać uderzając w nogi. Bardzo skuteczne i bolesne uderzenia które mogą spowodować że przeciwnik będzie wyczerpany i odczuwał ból.

Dla przypomnienia: Trzymaj ciasno klincz, ściągamy głowę i uderzamy na korpus lub nogi. Tak właśnie wygląda praca w klinczu z kolanami.

Wszystkie kopnięcia kolanami wykonuj akcentując uderzenia na końca z biodra.

Teraz będziemy prezentować uderzeniami kolanami na tarcze które są bardzo często wykorzystywane na treningach, aby jeszcze bardziej udoskonalić naszą technikę. Zacznijmy od kopnięcia kolanem

Podziękowania dla: Strefa Sztuk Walki

One thought on “Skuteczne techniki kopnięć kolanami – Sztuki Walki Wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *